Visszaélés bejelentése

Visszaélési gyanú bejelentése

A NÜSZ Zrt. (cégjegyzékszáma: 01-10-141870 ; székhelye: 1117 Budapest, Október huszonharmadika utca 18.; a továbbiakban: foglalkoztató vagy belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője) a panaszokról, a közérdekű bejelentésekről, valamint a visszaélések bejelentésével összefüggő szabályokról szóló 2023. évi XXV. törvényben (a továbbiakban: Panasz tv.) foglaltak alapján belső visszaélés-bejelentési rendszert működtet.

A NÜSZ Zrt. elkötelezett az átlátható, elszámoltatható, szakmailag magas színvonalat képviselő, etikus és felelős működés megteremtésében, amelyet az integritást bármilyen formában sértő korrupciós és visszaélés-gyanús események, kockázatok megelőzésével igyekszik biztosítani.

  1. A bejelentésre jogosult személyek

A bejelentésre jogosult személyek körét teljeskörűen a Panasz tv. 20. § (2)-(3) bekezdése tartalmazza, amelyek alapján bejelentésre jogosult például a belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetőjének munkavállalója, volt munkavállalója, foglalkoztatói jogviszonyt létesíteni kívánó személy, illetve vele szerződéses kapcsolatban álló gazdasági társaság képviselője vagy munkavállalója (a továbbiakban: bejelentő).

  1. A bejelentés tárgya

A belső visszaélés-bejelentési rendszerben jogellenes vagy jogellenesnek feltételezett cselekményre vagy mulasztásra, illetve egyéb visszaélésre vonatkozó információt lehet bejelenteni.

  1. A bejelentés megtétele

A bejelentő a bejelentést írásban vagy szóban teheti meg. A szóbeli bejelentést személyesen lehet megtenni. A bejelentések fogadása az alábbi elérhetőségeken történik:

  1. a) a bejelentések megtételére kialakított, honlapon elérhető űrlapon keresztül;
  2. b) szóban személyes meghallgatás formájában történő bejelentés: munkanapon, előzetes egyeztetés alapján, melyre vonatkozó igényét kérjük, jelezze a dedikált e-mail címen.

A belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője a szóbeli bejelentést írásba foglalja és – annak ellenőrzésére, helyesbítésére, aláírással történő elfogadására vonatkozó lehetőség biztosítása mellett – a bejelentő számára másodpéldányban átadja.

A bejelentés anonim módon is megtehető, azonban ebben az esetben a 4.2. pont irányadó.

  1. A bejelentés kivizsgálásának főbb szabályai

4.1. A bejelentés kivizsgálásának határideje

A foglalkoztató a bejelentésben foglaltakat a körülmények által lehetővé tett legrövidebb időn belül, de legfeljebb a bejelentés beérkezésétől számított harminc (30) naptári napon belül kivizsgálja. E határidőt különösen indokolt esetben, a bejelentő egyidejű tájékoztatása mellett lehet meghosszabbítani. A kivizsgálás és tájékoztatás határideje a meghosszabbítás esetén sem haladhatja meg a három (3) hónapot.

4.2. A bejelentés kivizsgálásának mellőzése

A bejelentés kivizsgálása mellőzhető a Panasz tv. 22. § (6) bekezdése alapján, ha

  1. a) a bejelentést azonosíthatatlan bejelentő tette meg;
  2. b) a bejelentést nem az erre jogosult személy tette meg;
  3. c) a bejelentés ugyanazon bejelentő által tett ismételt, a korábbi bejelentéssel azonos tartalmú bejelentés, illetve
  4. d) a közérdek vagy a nyomós magánérdek sérelme a bejelentésben érintett természetes személy, illetve jogi személy jogainak a bejelentés kivizsgálásából eredő korlátozásával nem állna arányban.

4.3. A bejelentő tájékoztatása

A foglalkoztató a bejelentés kézhezvételét követő hét (7) napon belül írásban visszaigazolást küld a bejelentőnek a bejelentés megtételéről és általános tájékoztatást nyújt a Panasz tv. szerinti eljárási és adatkezelési szabályokról.

A bejelentés kivizsgálása során a belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője kapcsolatot tart a bejelentővel, ennek keretében a bejelentés kiegészítésére, pontosítására, a tényállás tisztázására, valamint további információk rendelkezésre bocsátására hívhatja fel a bejelentőt.

A belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője a bejelentés kivizsgálásáról vagy annak mellőzéséről és a mellőzés indokáról, a bejelentés kivizsgálásának az eredményéről, a megtett vagy tervezett intézkedésekről a bejelentőt írásban tájékoztatja. Az írásbeli tájékoztatás mellőzhető, ha a belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője a bejelentőt szóban tájékoztatta, aki a tájékoztatást tudomásul vette.

  1. A bejelentő védelme

A bejelentő védelmére a Panasz tv. 41-49.§-ai alkalmazandók.

A bejelentések kivizsgálása során a belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetője biztosítja, hogy a bejelentőt ne érje semmiféle hátrányos jogkövetkezmény a bejelentése megtétele okán.

A hátrányos intézkedéseket a Panasz tv. 41. § (2) bekezdése sorolja fel.

  1. Személyes adatok kezelése

A bejelentő személyazonosságát – ha az annak megállapításához szükséges adatokat megadja – a foglalkoztató a vizsgálat valamennyi szakaszában bizalmasan kezeli. Az erre vonatkozó adatkezelési nyilatkozat itt érhető el: Adatkezelési tájékoztató

Bejelentését anonim módon is eljuttathatja társaságunkhoz, ebben az esetben sem nevét, sem egyéb elérhetőségét nem kell megadnia! 

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
A * jelölt mezők kitöltése kötelező.
A * jelölt mezők kitöltése kötelező.
Székhely

1117 Budapest,
Október huszonharmadika utca 18.

Email

info@nusz-zrt.hu

Telefon

Számlázással kapcsolatos ügyek:
06 76 999 200

Központi szám:
06 20 613 8495

Impresszum

A honlap a Nemzeti Üzleti Szolgáltató Zrt. felügyelete alatt működik.
Domain név tulajdonos: Nemzeti Üzleti Szolgáltató Zrt.
Webmester: HW Stúdió Kft.
A honlap elindításának időpontja: 2022.07.15
Webdesigner: HW Stúdió Kft.